Návod na Perfektnú Vodnú Fajku

IMG 4070
IMG 4072

Príprava KORUNKY S TABAKOM

Korunku s tabakom vždy dostanete profesionálne naloženú s tabakom naším personálom.

Ak si objednáte väčšie množstvá tabaku, vtedy si ju naložíte sami –  nebojte sa, nie je to nič komplikované. 

Tabak najprv vložíte do korunky a potom ho rovnomerne rozložíte pomocou tyčinky alebo prstu tak aby bol milimeter pod hranicou korunky. Ak chcete silnejšiu vodnú, môže sa tabak dotýkať jemne aj heat controlu. 

Príprava VODNEJ FAJKY

Napustite vázu vodou tak, aby downstem (nerezová tyč ktorá sa ponára do vody) bol ponorený približne 1-2cm (voda musí zakryť prieduchy). V prípade, že sa na spodku downstemu nachádza aj ďalšia nerezová časť – difúzor (najčastejšie má v sebe vyvŕtané dierky) tak vázu napustíte tak, aby bola voda mierne nad hornou hranicou difúzoru 

Poskladajte celú shishu, väčšinou dostanete set rozdelený na 4 časti – vázu, telo, hadicu a korunku nabitú tabakom.

Telo založíte do vázy napustenej vodou, hadicu do tela a nakoniec korunku s tabakom na vrch tela shishe.

Uistite sa, že na vrchu vodnej fajky je tesnenie (v prípade keramickej korunky) aby korunka dobre držala a neprenikal žiaden vzduch. V prípade silikónovej korunky nie je nutné použiť tesnenie.

Rovnako sa treba uistiť aby bolo dobre a pevne spojené telo s vázou.

Príprava UHlÍKOV A HEATU

Zapnite platničku ktorú máte v balení na maximum a položte na ňu 2 uhlíky (pre skúsenejších ktorí viac vydržia odporúčame rozpáliť rovno 3)

Ak už máte vodu napustenú a celú shishu poskladanú, skontrolujte uhlíky a v prípade, že už sú viac ako do polovice rozpálené použite kliešte na to, aby ste ich obrátili na nerozžhavenú stranu.

Pokiaľ ste si objednali silikónovú korunku odporúčame v tomto momente dať na platničku aj heat management system (železná vec do ktorej sa dávajú rozpálené uhlíky). 

Keď už máte uhlíky rozpálené z každej strany, vložte ich do heat management systému a ten položte na korunku. V prípade, že ste si objednali keramickú korunku, tak ho položte rovno na tabak zvrchu. Nie je potrebné používať alobal .

V prípade silikónovej korunky, položte heat management systém na korunku a po približne 30 sekundách keď silikón trošku povolí napasujte heat management system tak, aby pekne sadol do korunky. Obmedzíte tým vstup vzduchu korunky. 

Dokončenie vodnej a starostlivosť

Po tom ako dáte heat management system na korunku počkajte približne minútu, aby sa stihol tabak zohriať. Po minúte môžete začať fajčiť aj bez toho, aby ste shishu museli rozťahovať.

Tipy počas fajčenia:

1. Každých 20 minút oklepať uhlíky na tanierik, aby ste ich zbavili popolu a pomohli uhlíku odovzdávať viac tepla.

2. V prípade, že ste si dali na začiatok iba 2 uhlíky, odporúčame urobiť tretí po 45minútach, aby ste si ho doplnili do heat management systému.

3. Ak je vodná silná a máte problém ťahať, pomaly fuknite do hadice tak, aby vyšiel dym z vázy von. Ak to nepomáha, zdvihnite heat management system a potiahnite. Tým vytiahnete z vázy všetok dym. Ak je shisha stále silná treba zložiť jeden uhlík a dať ho na tanierik.

Čo urobiť po dofajčení shishe? 

1. Prosíme Vás, nerozoberajte vodnú „do šróby“, úplne stačí ak ju zložite do takej podoby v akej ste ju dostali. Je viac na škodu ak ju rozoberiete úplne, pretože sa potom strácajú komponenty ako sú guličky alebo malé šróby.

2. Keď dofajčíte, uhlíky buď nechajte vyhasnúť úplne alebo ich dajte pod vodu a tým ich uhasíte.

3. Heat management system môžete schladiť, no prosíme, dajte ho len pod teplú až horúcu vodu aby nedošlo k jeho poškodeniu.

4. Z korunky tabak vysypte do koša a následne ju premyte pod teplou až horúcou vodou. Pri korunke je veľmi dôležité, aby ste nepoužili studenú vodu, pretože môže dôjsť k jej prasknutiu.

5. Vodu z vázy vylejte a prepláchnite čistou vodou.

6. Všetko čo ste od nás dostali dajte naspäť do tašky a ozvite sa nám, kedy môžeme po shishu prísť

BEZPEČNOSTNÉ POKYNY

1. Nedotýkajte sa akýchkoľvek horúcich častí platničky alebo vodnej fajky – uhlíky, heat management, korunka, kliešte na ploche s ktorou manipulujete s uhlíkmi.

2. Pri každej manipulácií s uhlíkmi alebo heat management systémom je nutné používať kliešte!

3. Pri nahrievaní uhlíkov pokladajte platničku na nehorľavé povrchy a držte ďaleko od toho akékoľvek horľavé látky, deti aj domáce zvieratá (pozor, nedávať na parapetu, môže vám prasknúť okno)